Nové vánoční CD - Neseme vám tú novinu

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela vydala nové vánoční CD nesoucí název  ,,Neseme vám tú novinu"

 

V období vánoc se objevují pravidelně, všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv.  Nová nahrávka - Neseme vám tú novinu - Cimbálové muziky Stanislava Gabriela přináší moravské písně s vánoční tématikou proložené mluveným slovem Jana Přeučila, který čte Slova evangelia podle Lukáše. Album vyžaduje vaši pozornost a nebude sloužit jako podkladová „náladovka“ pro nákupní šílenství. Naopak díky vynikajícím hudebním výkonům, celkové koncepci a aranžím skladeb, vás vytrhne zcela z komerčně pojatých svátků a nabídne 47 minut jedinečného zážitku.

Krásný papírový obal CD, na kterém stopy v zasněžené krajině, patřící nositeli "té Noviny", směřují ke světlu, jakožto symbolu cesty a pravdy Ježíše Krista a taky ke stromu - symbolu trvalého vítězství života nad smrtí. Osamělý muzikant je dovršením příběhu, jež se v zimní krajině odehrává, svou novinu a poselství tak nese dál.

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic je skupinou mladých hudebníků z Uherskohradišťska, kteří se hlásí k odkazu dolňáckých cimbálových muzik. Vznikla již v roce 1992 a vydala čtyři výborná alba, patřící ke špičce moravského folklóru.

Více o albu:  www.indies.eu/alba/971/neseme-vam-tu-novinu/

  • Poslechněte si ukázky všech skladeb ZDE
  • kompletní tisková zpráva v pdf ZDE
  • Fotogalerie: ZDE

© + (P) 2011 Indies Scope